close
چت روم
ورزش کونگ فو در هشترود به توجه بیشتری نیاز دارد
ads

ورزش کونگ فو در هشترود به توجه بیشتری نیاز دارد

 

ورزش کونگ فو در هشترود به توجه بیشتری نیاز دارد
به گزارش تیک تاک هشترود : ˈمهدی محتویˈ روز چهارشنبه در گفت و گو با دین محمدی خبرنگار ایرنادر هشترود، با اشاره به اینکه کونگ فو از موفق ترین ورزش ها در این شهرستان است افزود: هم اکنون بیش از 40 ورزشکار حرفه ای و نیمه حرفه ای در این رشته در این شهرستان فعالیت دارند.
 
او گفت: کونگ فوکاران این شهرستان سال گذشته نیز در رده های مختلف سنی رتبه های برتر استانی را به صورت تیمی و انفرادی کسب کردند.
 
وی یادآوری کرد: سال گذشته چهار کونگ فوکار این شهرستان موفق به اخذ شالبند مشکی شده و دو نفر نیز در دوره های مربیگری و داوری کشوری موفق به اخذ مدرک شدند.

 


 
رییس هیات کونگ فو هشترود با اشاره به مشکلات هیات در ترویج این رشته ورزشی، ادامه داد: با وجود اینکه فعالیت در این رشته ورزشی هزینه زیادی ندارد ولی کمبود امکانات مانع از جذب جوانان علاقه مند به این رشته می شود.
 
محتوی، اضافه کرد: عدم اعلام به موقع تقویم ورزشی از سوی هیات کونگ فو استان از مشکلات این هیات بوده و این مساله موجب سردرگمی ما می شود.
 
وی، نبود تعامل مناسب بین اعضای هیات کونگ فو استان با هیات های شهرستانی را از دیگر مشکلات این رشته ورزشی اعلام کرد.
 
رییس هیات کونگ فو هشترود گفت: با وجود این مشکلات، این هیات با برگزاری اردوهای مختلف درون شهری، ورزشکاران خود را برای شرکت در مسابقه های مختلف استانی و ملی آماده می کند.
 
محتوی، افزود: با توجه به کمبود مربی زن در این رشته ورزشی، بانوان حضور چندانی در این رشته ندارند که با تربیت یا دعوت از مربیان زن سایر شهرها، می توان این ورزش مهیج را برای بانوان این شهرستان راه اندازی کرد.